Zobacz wszystkie aktualności
Wystawa mgFoto

Wystawa mgFoto

Myślenicka grupa fotograficzna mgFoto oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Myślenicach serdecznie zapraszają na poplenerową wystawę fotografii członków mgFoto – „Orava 2019” Wernisaż ... czytaj całość

Czytanie poezji pod choinką

Czytanie poezji pod choinką

ZAPRASZAMY do wspólnego delektowania się poezją !!! Czytelnia Czasopism, 18 XII, godz. 17.30 czytaj całość

Książka przewodnikiem na ziemi

Książka przewodnikiem na ziemi

„Książka przewodnikiem na ziemi” – projekt realizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. ks. J. Kruczka w Myślenicach w ramach programu  grantowego „Moje miejsce ... czytaj całość

Oddaj książkę. Nie płać kary!

Oddaj książkę. Nie płać kary!

W listopadzie i grudniu nie pobieramy opłat za przetrzymane książki. Oddaj książkę i nie płać kary! czytaj całość

Wydarzenia
31 lipca 2019

Biblio-Plecaki ruszają w świat

Z przedszkolakami z Osieczan uważnie przyjrzeliśmy się niezwykłemu jaju, jakie pewnego dnia na progu swego domu znalazła Cecylka Knedelek. Wiecie, co się z niego wykluło? Nie pisklątko, nie kurczątku, nie żółwik, nie dinozaur, ale... gąska! A trzeba przyznać, że w naszej bibliotece gąska Walerka z pewnością nie czułaby się samotna. Malutkie rączki stworzyły całe gęsie stado! Na koniec ptaki odleciały pięknym kluczem - wraz z kolejnym biblio-plecakiem.
Książki – inspiracje: Joanna Krzyżanek, Cecylka Knedelek przedstawia. Pierwsza pomoc nie tylko dla przedszkolaków, Jedność.

Pierwsza_pomoc_nie_tylko_dla_przedszkolakow_internet
Joanna Krzyżanek, Cecylka Knedelek przedstawia. Zasady bezpieczeństwa nie tylko dla przedszkolaków, Jedność.

Cecylka Knedelek zasady bezpieczenstwa midi
=======================================================

Wiecie, że w bibliotece wszystko może się zdarzyć? Mieszka u nas nawet słoń - i to nie zwyczajny, ale w kratkę! Niedawno poznały go przedszkolaki z Drogini i Głogoczowa. Co więcej, nie tylko z uwagą wysłuchaly opowiadania Wyjątkowy dzień, ale też przygotowały kolejnych uczestników parady z okazji Dnia Elmera. Ozdobione słonie okazały się jeszcze bardziej kolorowe niż sam Elmer.
Ksiązki - inspiracje: David McKee, Przyjaciele Elmera, Papilon 2019.David McKee, Elmer i pogoda, Papilon 2019.David McKee, Elmer. Najlepsze przygody, Papilon 2019.=======================================================
Po wypełnione książkami plecaki przybywają do nas kolejne grupy przedszkolaków. Poznają Bibliotekę i jej bogate zbiory, słuchają niezwykłych opowieści, a następnie wykonują inspirowane nimi prace plastyczne.
Jako pierwsze odwiedziły nas przedszkolaki z Bęczarki oraz Przedszkola nr 6 w Myślenicach. Wraz z Lusią i Filipem, bohaterami książki Rodziny Wafelków,  dzieci poznawały wartość współpracy, odkrywając, ile wspaniałych rzeczy można osiągnąć działając RAZEM.
Książka - inspiracja: Joanna Krzyżanek, Rodzina Wafelków, CED.
 
 ===================================================
Dwie biedronki z jednej łąki Joanny Wachowiak zachęciły przedszkolaki z Zasani do rozmów na temat tego, gdzie szukać szczęścia. Czy wiecznie niezadowolona biedronka Siedmiokropka znazłaby radość na innej łące?
Na pamiątkę wspólnej lektury wykonaliśmy biedronki - oczywiście wszystkie z sześcioma kropkami (kto sięgnie po książkę, zrozumie).
Książka - inspiracja: Joanna Wachowiak, Opowiastki dla małych uszu, BIS.
 
 
================================================================
W paski, w kratkę, w kwiaty... Wąsate, kolorowe i uśmiechnięte koty opuściły biblioteczny Oddział dla Dzieci. A wszystko dzięki przedszkolakom z Górnego Przedmieścia i Chełmu, które zainspirowane "Kotkami Dorotki" Joanny Krzyżanek, stworzyły całą gromadę pięknych i niepowtarzalnych kocurów.
Książka - inspiracja: Joanna Krzyżanek, Kotki Dorotki. Czytam uważnie, CED.
 

 ================================================================
Podczas spotkania z gośćmi z Gruszowa przez Bibliotekę przemknęły burze złości i fale strachu. Powiało nawet smutkiem. Na szczęście emocje te szybko ustąpiły miejsca RADOŚCI. Żywiołowe dzieci tworzyły wielkie, pełne emocji dzieła oraz własne autoportrety.  Czy dzięki takim działaniom młodzi miłośnicy gier i rozrywek tabletowych pokochają książki?
Książka - inspiracja: Anna Obiols, Maja i jej świat. Uczucia, Adamada.Powrót do wszystkich wydarzeń

  • Biblioteka Narodowa Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie Powiat Myślenicki Gmina Myślenice Muzeum Niepodległości
  • Uniwersytet Trzeciego Wieku Myślenicki Klub Fantastyki Myślenicka Grupa Literacka Tilia Myślenicki Grupa Fotograficzna Myślenickie Towarzystwo Kultury PTTK Oddział
Biblioteka w Biuletynie Informacji Publicznej