Zobacz wszystkie aktualności
Zdrowych, spokojnych Świąt

Zdrowych, spokojnych Świąt Wielkanocnych, pełnych wiary, nadziei i miłości. Pogody ducha oraz miłych chwil, spędzonych przy wspólnym stole z najbliższą rodziną życzą: Dyrektor ... czytaj całość

Konkurs literacki - zmiany!

Miejska Biblioteka Publiczna oraz Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice zapraszają do udziału w konkursie na najpiękniejszy list napisany do papieża Jana Pawła II z okazji 100 rocznicy urodzin. Konkurs ... czytaj całość

#ZostańWDomu czytaj książki

Drogi czytelniku! Nie musisz wychodzić z domu, żeby wypożyczyć książkę. Przeglądając internet można znaleźć wiele ciekawych źródeł, które oferują bezpłatny i legalny dostęp ... czytaj całość

LEKTURY i KSIĄŻKI on-line

W związku z zamknięciem biblioteki dla Czytelników przypominamy, że uczniowie mogą przeczytać potrzebne lektury na darmowym portalu https://wolnelektury.pl/. Dysponujemy także dostępem do ... czytaj całość

Jak korzystać z katalogu online
Rejestracja do katalogu
1. Aby założyć konto w katalogu niezbędna jest rejestracja. Biblioteka przesyła link aktywacyjny na adres mailowy podany przez Czytelnika.
2. Podczas rejestracji należy podać Nazwę użytkownika  (jednowyrazową, z przynajmniej jedną dużą literą) oraz Hasło (co najmniej 7 znaków, z jedną dużą literą i jedną cyfrą).
3. Czytelnicy, którzy nie podali adresu email mogą uzupełnić dane osobiście w Bibliotece lub odebrać kod aktywacyjny w wersji papierowej. Następnie podczas logowania należy kliknąć Nie mam konta oraz postępować jak w pkt 2, dodatkowo wprowadzając kod aktywujący konto.
4. Czytelnicy, którzy nie podali maila nie będą mogli zresetować hasła, zamawiać dostępnych pozycji oraz rezerwować książek, które są wypożyczone. Możliwe jest wyłącznie dwukrotne przedłużenie terminu zwrotu pożyczonych książek.

1. Aby zalogować się do katalogu należy podać Nazwę użytkownika oraz Hasło.
2.  Istnieje możliwość zmiany hasła, w takim przypadku należy podać Nazwę użytkownika i pobrać kod resetu, który zostaje wysłany na maila Czytelnika.

Rezerwacja wypożyczonych zbiorów
1. Można dokonać rezerwacji maksymalnie 2 wypożyczonych pozycji (system wyświetli miejsce w kolejce). Czytelnik zostanie poinformowany mailowo, gdy książka będzie dostępna.

Zamawianie dostępnych zbiorów
1. Można zamówić maksymalnie 2 pozycje. Czytelnik otrzyma mailowo potwierdzenie zamówienia.

• Biblioteka Narodowa Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie Powiat Myślenicki Gmina Myślenice Muzeum Niepodległości
  • Uniwersytet Trzeciego Wieku Myślenicki Klub Fantastyki Myślenicka Grupa Literacka Tilia Myślenicki Grupa Fotograficzna Myślenickie Towarzystwo Kultury PTTK Oddział
Biblioteka w Biuletynie Informacji Publicznej