Zobacz wszystkie aktualności
Bezpłatne e-booki w POLONIE

Biblioteka Narodowa zachęca do lektury i pobierania e-booków w formatach MOBI lub EPUB z POLONY. E-booki można pobrać z biblioteki cyfrowej POLONA bez konieczności logowania. Wyboru ... czytaj całość

Zmiana godzin otwarcia!

UWAGA! Wydłużamy godziny otwarcia Biblioteki Poniedziałek    nieczynne Wtorek          12.00-19.00 Środa            ... czytaj całość

ZASADY KORZYSTANIA Z BIBLIOTEKI

Drodzy Czytelnicy, Troszcząc się o własne i innych bezpieczeństwo prosimy stosować się do poniższych zaleceń, zgodnych z wytycznymi Ministerstwa Rozwoju, Głównego Inspektora Sanitarnego ... czytaj całość

Konkurs na pracę magisterską

Miejska Biblioteka Publiczna oraz Muzeum Niepodległości w Myślenicach zapraszają do udziału w konkursie na najlepszą pracę magisterską dotyczącą Myślenic (Miasta i Gminy Myślenice). Prace ... czytaj całość

Jak korzystać z katalogu online
Rejestracja do katalogu
1. Aby założyć konto w katalogu niezbędna jest rejestracja. Biblioteka przesyła link aktywacyjny na adres mailowy podany przez Czytelnika.
2. Podczas rejestracji należy podać Nazwę użytkownika  (jednowyrazową, z przynajmniej jedną dużą literą) oraz Hasło (co najmniej 7 znaków, z jedną dużą literą i jedną cyfrą).
3. Czytelnicy, którzy nie podali adresu email mogą uzupełnić dane osobiście w Bibliotece lub odebrać kod aktywacyjny w wersji papierowej. Następnie podczas logowania należy kliknąć Nie mam konta oraz postępować jak w pkt 2, dodatkowo wprowadzając kod aktywujący konto.
4. Czytelnicy, którzy nie podali maila nie będą mogli zresetować hasła, zamawiać dostępnych pozycji oraz rezerwować książek, które są wypożyczone. Możliwe jest wyłącznie dwukrotne przedłużenie terminu zwrotu pożyczonych książek.

1. Aby zalogować się do katalogu należy podać Nazwę użytkownika oraz Hasło.
2.  Istnieje możliwość zmiany hasła, w takim przypadku należy podać Nazwę użytkownika i pobrać kod resetu, który zostaje wysłany na maila Czytelnika.

Rezerwacja wypożyczonych zbiorów
1. Można dokonać rezerwacji maksymalnie 2 wypożyczonych pozycji (system wyświetli miejsce w kolejce). Czytelnik zostanie poinformowany mailowo, gdy książka będzie dostępna.

Zamawianie dostępnych zbiorów
1. Można zamówić maksymalnie 2 pozycje. Czytelnik otrzyma mailowo potwierdzenie zamówienia.

• Biblioteka Narodowa Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie Powiat Myślenicki Gmina Myślenice Muzeum Niepodległości
  • Uniwersytet Trzeciego Wieku Myślenicki Klub Fantastyki Myślenicka Grupa Literacka Tilia Myślenicki Grupa Fotograficzna Myślenickie Towarzystwo Kultury PTTK Oddział
Biblioteka w Biuletynie Informacji Publicznej